Zostaną diakonami

Zostaną diakonami


"Już tylko godziny dzielą was od przyjęcia święceń w stopniu diakona. Ten czas chcemy przeżyć czuwając i modląc się, by sakramentalna łaska Pana jak najgłębiej przeniknęła wasze serca i umysły, abyście jednocząc się z Jezusem Najwyższym i Wiecznym Kapłanem wypełnili do końca misję, którą Pan sam wam powierzy".

Tymi słowami przełożony polskiej prowincji Księży Sercanów - ks. Wiesław Święch SCJ - rozpoczął uroczyste nabożeństwo, podczas którego trzech alumnów naszego seminarium: Jakub Gąsienica-Jacków, Mateusz Tomczykowski i Aliaksiej Ventskevich, złożyło wyznanie wiary i przysięgę wierności. Uroczystość miała miejsce 19 maja 2017 r. w kaplicy Wyższego Seminarium Misyjnego w Stadnikach, w przededniu święceń diakonatu.

Święceń udzieli ordynariusz diecezji kieleckiej, bp Jan Piotrowski. Klerycy przygotowali się do tej uroczystości uczestnicząc w trwających tydzień rekolekcjach, które odbywały się w naszym sercańskim nowicjacie w Kątach Starych k. Stopnicy. Nauki rekolekcyjne wygłosił ks. Jarosław Klimczyk CRL (Kanonik Laterański Regularny).

Wyznanie wiary przed święceniami

Zobacz także

Wielki Piątek

14 kwietnia 2017

Wielki Piątek

Boże Ciało

15 czerwca 2017

Boże Ciało

Odnowienie ślubów

09 września 2017

Odnowienie ślubów

Egzamin magisterski 2018

23 kwietnia 2018

Egzamin magisterski 2018

Śluby wieczyste 2020

09 grudnia 2020

Śluby wieczyste 2020

Czerwcowe Sercańskie Dni Skupienia

21 maja 2022

Czerwcowe Sercańskie Dni ...