Śluby wieczyste

Śluby wieczyste


"Kierowany mocną decyzją woli, na chwałę Boga, aby mu się mocniej konsekrować na ofiarę oddaną Jego miłości i całym życiem dokładniej naśladować Chrystusa..."

Tymi słowami rozpoczęli swoje ślubowanie nasi współbracia: kl. Wojciech Bochenek SCJ i kl. Dariusz Motyka SCJ. W piątek 8 grudnia 2017 r. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny wobec obecnych na Mszy świętej współbraci na ręce Księdza Prowincjała złożyli oni wieczyste śluby zakonne, ślubując na zawsze czystość, ubóstwo i posłuszeństwo według Konstytucji Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego.

W uroczystości, która miała miejsce w kościele parafialnym w Stadnikach, wzięli także najbliżsi profesów: rodzina i przyjaciele. W homilii prowincjał, ks. Wiesław Święch SCJ, przypomniał znaczenie ślubów zakonnych, a także wskazał na Maryję, jako wzór oddania się Chrystusowi i Jego dziełu zbawienia świata. Po Mszy wszyscy udali się na obiad do seminaryjnego refektarza, aby trwać w radości z naszymi profesami.

Zobacz także

Chwile zatrzymane. Fotografie Ziemi Dobczyckiej

04 grudnia 2016

Chwile zatrzymane. Fotogr...

Odwiedziny chorych w szpitalu w Myślenicach

26 grudnia 2016

Odwiedziny chorych w szpi...

Niedziela pastoralna

05 listopada 2017

Niedziela pastoralna

W posłudze dla chorych

27 kwietnia 2018

W posłudze dla chorych

Inauguracja Roku Akademickiego UPJPII

16 października 2018

Inauguracja Roku Akademic...

Na progu słowa

27 maja 2019

Na progu słowa