Śluby wieczyste

Śluby wieczyste


"Kierowany mocną decyzją woli, na chwałę Boga, aby mu się mocniej konsekrować na ofiarę oddaną Jego miłości i całym życiem dokładniej naśladować Chrystusa..."

Tymi słowami rozpoczęli swoje ślubowanie nasi współbracia: kl. Wojciech Bochenek SCJ i kl. Dariusz Motyka SCJ. W piątek 8 grudnia 2017 r. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny wobec obecnych na Mszy świętej współbraci na ręce Księdza Prowincjała złożyli oni wieczyste śluby zakonne, ślubując na zawsze czystość, ubóstwo i posłuszeństwo według Konstytucji Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego.

W uroczystości, która miała miejsce w kościele parafialnym w Stadnikach, wzięli także najbliżsi profesów: rodzina i przyjaciele. W homilii prowincjał, ks. Wiesław Święch SCJ, przypomniał znaczenie ślubów zakonnych, a także wskazał na Maryję, jako wzór oddania się Chrystusowi i Jego dziełu zbawienia świata. Po Mszy wszyscy udali się na obiad do seminaryjnego refektarza, aby trwać w radości z naszymi profesami.

Zobacz także

Odwiedziny chorych w szpitalu w Myślenicach

26 grudnia 2016

Odwiedziny chorych w szpi...

Nowy numer "Sympozjum" 2(31) 2016

31 stycznia 2017

Nowy numer "Sympozjum" 2(...

Odnowienie miesięczne

17 listopada 2017

Odnowienie miesięczne

Ogólnopolska Konferencja Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych

05 września 2018

Ogólnopolska Konferencja ...

Zakochany w różańcu

18 listopada 2020

Zakochany w różańcu

Majówka

03 maja 2022

Majówka